Wyloguj

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Czy wiesz o tym, że w języku angielskim możemy znaleźć ponad 750 tysięcy słów? Co ciekawe, rodzimi użytkownicy tego języka sięgają po zaledwie 15-30 tysięcy z nich, a my, aby porozmawiać swobodnie w języku angielskim, potrzebujemy znać jedynie… 3 000 słów! I choć, jak widać, jest to bardzo mały procent ze wszystkich słówek, to zapamiętanie ich niejednokrotnie okazuje się prawdziwym utrapieniem. Chcesz usprawnić swój system nauki słówek angielskich, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Koniecznie sprawdź nasze wskazówki!

Szybka nauka angielskiego w 5 krokach – to naprawdę jest możliwe!

Marzeniem każdego ucznia jest szybka nauka języka angielskiego, która będzie zarazem efektywna i przyniesie długofalowe rezultaty. Masz wrażenie, że kwestie te wzajemnie się wykluczają? Cóż, w społeczeństwie wciąż pokutuje przeświadczenie, że nauka angielskiego do matury lub innego egzaminu musi być długotrwałym, trudnym i żmudnym procesem. Fakt, jeszcze kilkanaście lat temu tak to wyglądało, jednak dziś, w dobie nieograniczonego dostępu do Internetu, jesteśmy w stanie znacznie przyspieszyć proces nauki angielskiego, bez straty dla jakości efektów.

I uwaga – szybka nauka angielskiego jest nie tylko możliwa, ale może być naprawdę przyjemna! Zobacz, jak może wyglądać Twoja szybka nauka angielskiego w domu, która pozwoli Ci na to, aby stać się mistrzem lingwistyki na kilka tygodni przed maturą.

Wskocz z angielskim na głęboką wodę

Tak jak nie zaczniesz pływać, dopóki nie poddasz się rytmowi wody, tak nie zaczniesz myśleć po angielsku, jeżeli dosłownie nie zanurzysz się w tym języku. Na początek spróbuj całkowicie przestawić się na inny język – zacznij czytać angielskojęzyczne gazety i tabloidy, włącz program informacyjny w TV po angielsku. Dzięki temu będziesz nie tylko na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie, ale też poszerzysz swoje słownictwo.

Oglądaj, słuchaj, czytaj – wszystko w języku angielskim

Doskonale wiemy o tym, że nie ma nic lepszego na wieczorny relaks niż dobry serial na Netflixie. Fakt ten możesz wykorzystać jako element nauki angielskiego do matury. Wystarczy, że zamiast polskich napisów, wybierzesz te po angielsku i spróbujesz zrozumieć, o czym mówią aktorzy. Przy okazji przyzwyczaisz się też do potocznych, konwersacyjnych form języka angielskiego, co pozwoli Ci na nabranie wyczucia w późniejszych rozmowach po angielsku.

Gdy znudzą Ci się seriale, możesz sięgnąć też po podcasty, dzięki którym poćwiczysz słuchanie – również niezwykle ważne podczas nauki angielskiego do matury.

 Stwórz swój własny słownik angielskiego

Prosty patent na naukę słówek angielskich? W notatniku w telefonie lub na komputerze stwórz swój własny mini słowniczek przydatnych słów i wyrażeń, których nie możesz zapamiętać. Pamiętaj jednak, aby nie skupiać się tylko na samym słowie, ale też na jego synonimach i wyrażeniach, w których jest ono używane.

Otwórz się na rozmowę z innymi

Tak, tak – ten znienawidzony przez wielu maturzystów element nauki angielskiego do matury również musimy odhaczyć. Jeżeli czujesz, że bariera językowa Cię przytłacza, pomyśl, czy w Twoim otoczeniu nie ma osób, które są native speakerami i mogłyby przeprowadzić z Tobą kilka prostych rozmów. Jeżeli to dla Ciebie zbyt wiele, stań przed lustrem i po prostu zacznij mówić. Słuchanie własnego głosu może być początkowo dosyć niezręczne, ale gwarantujemy, że z czasem nabędziesz wprawy i zaczniesz mówić z coraz większą śmiałością.

Ciekawość nie zawsze musi zabijać kota

Jak napisał Stephen King: „ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła”. Bądź takim kotem, który jest ciekawski, zadaje wiele pytań, a następnie stara się na nie odpowiadać. Sprawdzaj różne informacje w Internecie, korzystaj z kursów do nauki angielskiego online – rób wszystko, aby ostateczny efekt, czyli satysfakcja ze świetnego wyniku z matury, wskrzesił Cię na nowo!

 

I na koniec pamiętaj o tym, że szybka nauka języka angielskiego musi być dla Ciebie dobrą zabawą – tylko wtedy zachowasz motywację i będziesz czerpać prawdziwą przyjemność z nauki. Jeżeli zastanawiasz się, jak pomóc sobie w tym procesie w związku ze zbliżającą się maturą, skorzystaj z naszego wsparcia w Maturalni.com. Razem podbijemy językowy świat i pokażemy Ci, że szybka nauka angielskiego może być turbo przyjemna!

Autor wpisu:
Patrycja Grzybek

Patrycja Grzybek

Nauczycielka

Polonistka z 18-letnim doświadczeniem, która swoją pasją do języka potrafi zarazić wszystkich maturzystów. Prowadząca największe maturalne live w Polsce. W jej zajęciach bierze udział tysiące osób, które następnie zdają maturę na wysokim poziomie. Wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za sprawą jej wybitnych osiągnięć. 

Otwórz się na rozmowę z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz najnowsze wpisy

Te treści mogą być dla ciebie pomocne i interesujące.

Jakie studia wybrać po humanie?

Okazuje się, że nawet jeśli w szkole ponadpodstawowej zdecydujesz się na wybór klasy o profilu humanistycznym, to nie przekreśla to Twoich szans na takie studia, które staną się przepustką do uzyskania zawodu pożądanego przez współczesny rynek pracy. Jak to możliwe? Sprawdź, jakie kierunki studiów po humanie są dziś na topie i na który z nich warto się zdecydować.

Przejdź do artykułu »
Nie ma więcej wpisów.

Odbierz darmowy materiał!