PROMOCJA! Drugi bilet na Turbo Weekend/Turbo Maturę aż 30% taniej!🚀😍 --- PROMOCJA! Drugi bilet na Turbo Weekend/Turbo Matur aż 30% taniej!🚀😍 --- PROMOCJA! Drugi bilet na Turbo Weekend/Turbo Matur aż 30% taniej!🚀😍 --- PROMOCJA! Drugi bilet na Turbo Weekend/Turbo Matur aż 30% taniej!🚀😍 ---

W jaki sposób sztuczna inteligencja pomoże Ci w nauce?

W dobie Internetu, gdzie praktycznie wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki, począwszy od zamówienia ulubionego posiłku z dostawą do domu, aż po obejrzenie nowego serialu na Netflixie, nikogo nie dziwi już fakt, że narzędzia AI stopniowo przenikają do niemal wszystkich dziedzin życia. Najlepszym tego przykładem jest AI w szkole, z której korzystają dziś nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie. Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w szkole i czy to prawda, że będzie ona w stanie zastąpić człowieka?

Człowiek vs. maszyna, czyli jak działa i co potrafi sztuczna inteligencja?

Część osób na myśl o sztucznej inteligencji wciąż przed oczami ma wyłącznie katastroficzne obrazy z filmów science fiction. Chociaż w rzeczywistości światu raczej nie grozi scenariusz rodem z Matrixa, to już teraz możesz zobaczyć, że inteligentne rozwiązania opanowują dosłownie każdy aspekt Twojego codziennego życia – nawet jeśli czasami nie do końca zdajesz sobie z tego sprawę.

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że sztuczna inteligencja (AI) to nadawanie maszynom zachowań zbliżonych do ludzkich poprzez wdrożenie procesu uczenia się na podstawie specjalnych algorytmów. Bardzo dobrym przykładem AI jest słynny komputer Deep Blue, który już w 1996 roku pokonał arcymistrza Garri Kasparowa w rozgrywkach szachowych. Coraz częściej mówi się również o takich innowacjach jak:

  • samochody z automatycznym systemem parkowania;
  • paczkomaty, za pomocą których odbieramy przesyłki;
  • asystenci głosowi, tacy jak np. Siri, Google Assistant czy też Amazon Alexa, którzy odpowiadają na zadane pytania i wykonują nasze polecenia;
  • ChatGPT, czyli chatbox generujący odpowiedzi na dane wprowadzone przez użytkownika.

Jak wykorzystać AI w edukacji? Szkoły ze świata Jetsonów stają się faktem!

Narzędzia bazujące na sztucznej inteligencji zyskują na popularności również w szkołach, gdzie wprowadzają prawdziwą rewolucję w systemie edukacji. Chociaż technologie te prawdopodobnie nigdy nie zastąpią pracy nauczycieli, to stanowią dla nich ogromne wsparcie i uwalniają od codziennych obowiązków administracyjnych, co z kolei pozwala na poświęcenie większej ilości czasu na edukowanie uczniów.

A teraz zobacz, co sztuczna inteligencja może zaoferować również Tobie:

  • wspomaga naukę języków obcych i ułatwia wyszukiwanie informacji – dzięki „komputerowym nauczycielom” możesz zapomnieć o byciu szkolnym omnibusem. Narzędzia, takie jak np. ChatGPT, pomogą Ci w wyszukiwaniu prostych rozwiązań matematycznych i ułatwią nabywanie wiedzy w przystępny sposób;
  • skraca czas potrzebny do realizacji projektów szkolnych, co jest możliwe za sprawą szybszego wyszukiwania potrzebnych informacji;
  • ułatwia dopasowanie modelu nauki do Twoich potrzeb, co w rezultacie wpływa na Twoją efektywność;
  • wspiera rozwój umiejętności miękkich i redukuje stres związany ze szkołą.

Pamiętaj jednak, że sztuczna inteligencja jest nieustannie w fazie rozwoju i niejednokrotnie popełnia błędy. Jeżeli potrzebujesz wiedzy i wartościowych materiałów niezbędnych do przygotowania się do matury, to z pomocą przyjdzie Ci platforma Maturalni.com. Tam znajdziesz wiedzę tylko potrzebną na egzamin, opracowaną przez najlepszych ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz najnowsze wpisy

Te treści mogą być dla ciebie pomocne i interesujące.

Korepetycje, kursy wideo, lekcje online – wady i zalety każdego sposobu nauki

Początek nowego roku przypomina maturzystom o tym, że są już tak naprawdę na ostatniej prostej w kwestii przygotowań do matury. Ogarnia Cię strach i przerażenie, bo nie masz pojęcia jak zabrać się za przygotowania do matury? Nie martw się, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych rozwiązań, z których możesz skorzystać. Teraz pozostaje już tylko wybrać taki sposób nauki, który będzie dla Ciebie najskuteczniejszy!

Przejdź do artykułu »

Czym są pytania jawne i niejawne na maturze ustnej?

Często słyszymy znane powiedzenie, że „matura to bzdura”. Niezależnie jednak od tego, czy zgadzasz się z nim, czy też nie, my wychodzimy z założenia, że zawsze dobrze jest wiedzieć, jak przygotować się do zbliżającego się egzaminu maturalnego. Dziś pomożemy Ci zapoznać się z tajnikami matury ustnej z języka polskiego i opowiemy, czym są pytania jawne na maturze 2024, a co oznaczają pytania niejawne.

Przejdź do artykułu »

Do kiedy musisz złożyć deklaracje maturalne?

Być może zupełnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale… do matury 2024 zostało już mniej niż 150 dni! Wspominamy o tym, by przypomnieć Ci o niezwykle istotnym temacie związanym z egzaminem dojrzałości – konieczności złożenia ostatecznej deklaracji maturalnej. Czy wiesz, do kiedy masz na to czas i jak prawidłowo należy wypełnić taki dokument?

Przejdź do artykułu »
Nie ma więcej wpisów.

Odbierz darmowy materiał!