Wyloguj

Kurs do matury – dlaczego warto z niego skorzystać?

Dasz wiarę, że do matury 2024 pozostało zaledwie kilkanaście dni? A to oznacza, że masz już niewiele czasu na szybkie podsumowanie wiedzy z ostatnich lat i oczekiwanie na egzamin, który być może da Ci przepustkę do zdobywania wymarzonej kariery. Wiemy jednak, że wielu osobom myśl o zbliżającym się egzaminie dojrzałości dosłownie spędza sen z powiek i przyprawia o prawdziwy ból głowy. Jak tego uniknąć? Jednym ze sposobów jest wzięcie udziału w kursie do matury, który pomaga w kompleksowym przygotowaniu do egzaminów. Zobacz, co daje taki kurs i jaka jest jego przewaga nad tradycyjnymi korepetycjami i nauką w szkole.

Kurs do matury, czyli jak przełamać uprzedzenia wobec egzaminu dojrzałości

Zastanawiasz się, czym tak naprawdę jest kurs do matury i dlaczego warto zainteresować się właśnie taką formą nauki? Już spieszymy z odpowiedzią. Jest to specjalnie opracowany program nauczania w postaci dodatkowych zajęć – indywidualnych lub grupowych, które mają pomóc Ci w przygotowaniu do egzaminu maturalnego. Co ważne, kursy mogą wesprzeć Cię w nauce do egzaminu z każdego przedmiotu. Jak widzimy na przestrzeni ostatnich lat, największą popularnością wśród naszych kursantów cieszy się kurs do matury z polskiego, matematyki oraz angielskiego.

A teraz sprawdź 5 powodów, dla których warto skorzystać z kursu do matury – online lub w opcji stacjonarnej.

1. Kurs do matury polski – tak nauczysz się wszystkiego, co będzie Ci potrzebne na maturze

Zdecydowanie największym plusem kursów maturalnych jest odpowiednio opracowany program nauczania, który obejmuje wszystkie kluczowe aspekty egzaminu – zarówno jeżeli chodzi o poziom podstawowy, jak i poziom rozszerzony. W trakcie zajęć prowadzący kładzie największy nacisk na te zagadnienia, które często pojawiają się na egzaminie maturalnym, w związku z czym istnieje spora szansa, że i Ty będziesz się z nimi zmierzać.

Prowadzący poświęca też dużo uwagi na kwestie praktyczne, czyli rozwiązywanie przykładowych zadań maturalnych z poprzednich lat. Dzięki temu, że spora część prowadzących pełni również funkcję egzaminatora CKE, łatwiej będzie Ci zrozumieć, jak wygląda schemat egzaminu maturalnego i co jest w nim najważniejsze. A to z pewnością przybliży Cię do osiągnięcia wymarzonego wyniku w maju!

2. Kurs do matury matematyka – indywidualne podejście do Twoich potrzeb

Nie od dziś wiadomo, że każdy uczeń jest inny, jego wiedza rozwija się na różnym etapie, a postępy w nauce nie zawsze wyglądają tak samo. Niestety, system nauczania w polskich szkołach nie do końca zwraca na to uwagę, co często przekłada się na problemy w nauce wśród młodzieży. Kurs do matury to prosty sposób na rozwiązanie tego problemu! W trakcie zajęć prowadzący pomaga każdemu uczniowi w zrozumieniu tych zagadnień, z którymi ma największy problem, bez wywierania na nim presji i wymagania pośpiechu.

3. Nie tylko nauka, ale też utrwalenie wiedzy

Przyjęło się, że kurs do matury to opcja skierowana głównie do tych osób, które mają zaległości w nauce lub nie radzą sobie z nauką danego przedmiotu. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie jest też świetną okazją do usystematyzowania zdobytej wiedzy i utrwalenia wiadomości z ostatnich kilku lat nauki. Jest to szczególnie korzystne dla tych osób, które dostają przysłowiowego małpiego rozumu na myśl o zbliżającej się maturze i wpadają w panikę w poczuciu, że nic już nie pamiętają.

4. Kurs do matury online – atrakcyjne warunki cenowe

Kursy maturalne online to przeważnie zajęcia na żywo prowadzone przez doświadczonych nauczycieli i egzaminatorów maturalnych, którzy przekazują wiedzę w przystępny, jasny sposób. Zwykle bierze w nich udział większa liczba osób, przez co koszt prowadzenia zajęć (wynagrodzenie dla prowadzącego, koszty techniczne, itd.) rozkładają się na wszystkich uczestników. W rezultacie za kurs do matury płacisz mniej, oszczędzając tym samym sporą sumę pieniędzy.

5. Motywacja i wsparcie w momentach zwątpienia

Nie ma co się oszukiwać – matura to duży stres dla każdego ucznia. W szkole publicznej nauczyciele nie skupiają się jednak za bardzo na stanie psychicznym przyszłych maturzystów, a jedynie omawiają najważniejsze zagadnienia maturalne. Kurs do matury to jednak znacznie więcej niż tylko zajęcia przygotowawcze. To przede wszystkim ogromne wsparcie i troska o to, aby każdy uczeń podchodził do egzaminu bez stresu. W końcu Twój spokój i pozytywne nastawienie to klucz do uzyskania lepszego wyniku na maturze!

 

 

W Maturalni.com chcemy Ci pokazać, że nauka do matury może być równie wciągająca co oglądanie ulubionych seriali na Netflixie. Z nami nie tylko utrwalisz zdobytą wiedzę, ale też odkryjesz sens tych zagadnień, które do tej pory wydawały się nie do ogarnięcia. Dołącz do nas i miej pewność, że na egzaminie nic Cię już nie zaskoczy!

Autor wpisu:
Patrycja Grzybek

Patrycja Grzybek

Nauczycielka

Polonistka z 18-letnim doświadczeniem, która swoją pasją do języka potrafi zarazić wszystkich maturzystów. Prowadząca największe maturalne live w Polsce. W jej zajęciach bierze udział tysiące osób, które następnie zdają maturę na wysokim poziomie. Wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za sprawą jej wybitnych osiągnięć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz najnowsze wpisy

Te treści mogą być dla ciebie pomocne i interesujące.

Jakie studia wybrać po humanie?

Okazuje się, że nawet jeśli w szkole ponadpodstawowej zdecydujesz się na wybór klasy o profilu humanistycznym, to nie przekreśla to Twoich szans na takie studia, które staną się przepustką do uzyskania zawodu pożądanego przez współczesny rynek pracy. Jak to możliwe? Sprawdź, jakie kierunki studiów po humanie są dziś na topie i na który z nich warto się zdecydować.

Przejdź do artykułu »
Nie ma więcej wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz darmowy materiał!